Ağlıyor çocukluğum..

Pek çok zamana ait olmak isterdim halbuki. Dünya sadece yitirilmişleri barındırıyor ve bir de daha nefes almadan yitmişleri..

Birkaç saniyeliğine gittiğim çoukluğumdan buruk hüzünlerle dönüyorum titreyerek ısıttığım avuç içlerime. Yüreğimde hissettiğim acının baskısı yutkunmamla birlikte artıyor. ne çok acı barındırmış meğer hayat benden habersiz. ben ne çok geride kalmışım mutluluğun. koşarken kanayan dizlerimden bihaber nasıl da gökyüzüne inancımı kaybetmemişim. şaşkınlığıma diyecek sözcük inmiyor zihnime. Karanlıkları avuçlaya avuçlaya ne çok koşmuşum..koşuyorum.

Artık durmalıyım.

Beni terk etmiş ve  terk edecek her mutluluğu ben bırakmalıyım öylemi. Kafamda gruplara ayırdığım birkaç ses böyle söylüyor. Ah şu beklentilerim olmasa. Mesela ben beklemesem ama onlar olsa.Bazen istemekten  bile yoruluyorum. Umudumu da aldı gittiler benden hemde yanımda hala kalırlarken. Onlar gitmedi ama umudumu aldılar zorla elimden.acı gitmedi mesela.hüzün gitmedi.korku gitmedi.

Göğsümü debeleyen her şey hala yanımda ve çocukluğumun umudunu aldılar benden. Bunu yazarken dahi aklımda beliren soru yıkıyor tüm yokuşu. Çocukluğun mu?

Evet çocuk dahi olamadım. Sarıldığımda kalbini hissedeceğim kimse’lerim olmadı benim hiç. Eliyle saçımı okşarken aklımın yüzümdeki gülümseyişim de olduğu an’ım olmadı. Bana babam bisiklet almadı mesela. Ben hiç öğrenmedim bisiklet sürmeyi. Benim hiç babam olmadı . Hiç şefkatli elleri hissetmedim. ne yüzümde ne yüreğimde.

İnsanın  20’li yaşlarına geldiğinde bisiklet sürmeyi bilmemesi çok üzüyor. hele bunu dile getirmesi..kelimeler debeleniyor yapma sus diye ama gözler yere bakınca  geçiyor gibi sanki.

Bitmiyor,

ben her gün çocuk olmak istiyorum.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s